Z důvodu celozávodní dovolené 🏝️ u našich dodavatelů se může doručovací lhůta 🕑 prodloužit až o 1 týden. Děkujeme za pochopení.

Proč je pořízení čalouněné postele opravdu dobrý nápad?

 Tento článek je na 3 minuty čtení. 

Doba, kdy byly čalouněné postele neforemné, nepraktické a zabíraly více místa, než ty běžné, je už dávno pryč. Nyní jsou moderní, vzdušné a mají několik skvělých vlastností, pro které je považujeme za skvělou volbu do každé ložnice.

Zajímá Vás, které vlastnosti to jsou? A ve kterých dalších aspektech mohou svým chladným příbuzným ze dřeva, lamina, či kovu směle konkurovat? Pojďme se výběru čalouněné postele podívat na zoubek!

mzluta_calounena-postel_1

Zdroj: self-build.co.uk

Proč tedy zvolit čalouněnou postel?

Pohodlí až na prvním místě 

V této disciplíně samozřejmě vedou. Pohodlí postele neurčuje pouze matrace, třebaže ta je samozřejmě pro kvalitu vašeho spánku tím nejdůležitějším prvkem. Pohodlí v posteli znamená i to, že se můžete pohodlně opřít, třeba při čtení oblíbené knihy, nebo při večerním brouzdání džunglí internetu skrze obrazovku vašeho telefonu.

Pokud si pod pojmem „čalouněná postel“ představíte spíše válendu, u které je matrace pevně spojená s rámem, jste na omylu. Moderní postele obsahují rošt (stejně jako kterékoli jiné) a matrace či toppery si lze vybrat na míru, nebo je snadno vyměnit za jiné.

Silné, polstrované čelo také chrání zeď za postelí před ošoupáním od polštářů a příjemně izoluje před chladem i průvanem.

Proto pokud v posteli trávíte čas i jinak, nežli spánkem, příjemně měkké, čalouněné čelo musíte ocenit – nemluvě o bezpečnosti, zvláště jde-li o děti. Čalouněná postel se totiž skvěle hodí také do dětského a studentského pokoje, v menší šířce, nebo jako jednolůžko.

V podstatě nemá ostré hrany a její rám je často také polstrovaný, což z ní dělá dokonalého spoluhráče pro hektická rána, pořádně utahané večery i malíčky vašich nohou.

 calounena_postel_moderni

Zdroje: Furniture village, look4cod

Poskytuje nekonečné možnosti

pokud jde o design. V případě manželské postele je čelo ve většině případů dominantou celé ložnice. Existuje nepřeberné množství tvarů, vzorů, potahových materiálů i stylů, ve kterém může být vyhotoveno. Zásadní roli pak hraje také výběr potahové látky: bude to hrubá tkanina v neutrální šedé, nebo samet v zářivém odstínu, který na sebe strhne veškerou pozornost? Rozhodnutí je jen na Vás.

A údržba? S moderními látkami, které stačí setřít vlhkým hadříkem, abyste je zbavili nečistot a prachu, je to hračka!  Alergiky zase potěší možnost nechat si postel zhotovit ve variantě z hladké eko-kůže.

Vždy něco navíc

Stále nejste přesvědčeni o tom, že právě tento typ postele je tím pravým ořechovým pro Váš domov?  Čalouněné postele mají doslova obrovskou výhodu – velký úložný prostor. Pokud tedy žijete v malém bytě, nebo máte zkrátka jen spoustu nejrůznějších věcí, bude se Vám další místo určitě hodit.

Jen si to představte! Do manželské čalouněné postele se vejde veškeré sezónní oblečení a boty, hračky, které zrovna nejsou u dětí v kurzu, kempingové vybavení na léto, nebo třeba menší sportovní náčiní.

Nemusíte se přitom bát, že by manipulace s roštem byla nad vaše síly. Většina čalouněných postelí je vybavena zvedacím mechanismem s pružinami nebo písty, které vám manipulaci usnadní.

A pokud nejste vyznavači robustního nábytku, ale jde vám spíše o styl, vsaďte na postel na nožičkách. Působí vzdušnějším dojmem a pod vyšší modely se s přehledem vejde i robotický vysavač, který vás zbaví veškerého prachu pod postelí bez námahy.

Sečteno podtrženo: jedinečný design, obrovská škála možností, jak si postel přizpůsobit k obrazu svému a navrch ještě řada praktických vychytávek. Co víc si přát? S výběrem té správné matrace učiníte z Vaší ložnice dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci a je klidně možné, že se vám z nové postele nebude chtít ani vylézt.

Ale o tom to přece je, nebo ne? :)