Z důvodu celozávodní dovolené 🏝️ u našich dodavatelů se může doručovací lhůta 🕑 prodloužit až o 1 týden. Děkujeme za pochopení.

5 Nejlepších aplikací pro návrh interiéru pro rok 2023

 

Zařizování interiéru je zábava. Někdy ale umí být i pořádně náročné – zvláště v případech kdy zjistíte, že se nábytek do prostoru nevejde tak, jak jste očekávali, že se k sobě jednotlivé kousky nehodí nebo barevně neladí. Nejen u rekonstrukce platí zlaté pravidlo: „dvakrát měř, jednou řež“ a případné chyby mohou totiž pěkně potrápit nejen Vaši mysl (a estetické cítění), ale také peněženku. Naštěstí pro Vás máme řešení, jak se podobným malérům v budoucnu vyhnout.

V době pokročilých technologií už se nemusíte bát, že podobné zádrhely odhalíte příliš pozdě.  Existuje celá řada spolehlivých pomocníků, kteří Vám umožní nahlédnout do budoucnosti skrze obrazovku Vašeho počítače, tabletu nebo displej chytrého telefonu.

1. Do posledního detailu

Floorplanner je vynikající nástroj určený pro nováčky, ale také ostřílené fanoušky bytového designu, kteří chtějí vytvářet okamžité 2D a 3D návrhy. S plannerem můžete navrhovat malý prostor, nebo kompletně vymodelovat patrový dům. Umožní Vám vytvořit realistický půdorys, vybrat malbu na stěnách, typ a barvu podlahy, umístit a měnit nábytek a bytové dekorace (obsahuje kolem 150 tisíc nejrůznějších modelů). To vše ve 2D rozhraní s možností vykreslit Váš návrh také jako realistický 3D model. Budete tak mít svůj vysněný domov doslova jako na dlani.

Floorplanner je v základu dostupný zdarma, byť je jeho základní plán trochu omezený. Pro získání představy a přehledu o rozmístění nábytku a dekorací v prostoru však bohatě stačí. Placené možnosti Vám umožní odemknout pokročilejší funkce a zpřístupní také širší katalog dekorů. Začínají na 5 dolarech měsíčně.

Dostupný je jak na PC, tak na mobilních zařízeních.

Web: https://floorplanner.com/

Mobilní aplikace: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.floorplanner.floorplanfinder&hl=en&gl=US&pli=1

 

2. Volba profesionálů

Chcete mít svůj návrh povýšit na originální dílo? Zkuste to s programem, který reálně používá celá řada skutečných architektů a bytových designérů.

SketchUp Vám umožní vytvářet přesné 3D půdorysy, které usnadňují a urychlují nákup nábytku nebo plánování přestavby. Realistický půdorys se hodí v případě, že potřebujete mít k dispozici přesné rozměry jednotlivých pokojů – abyste dokázali objednat správné množství podlahové krytiny, nebo získali představu o velikosti sedací soupravy, kterou se chystáte pořídit do obývacího pokoje.

Podobně jako předchozí software, umožní Vám SketchUp vytvářet 2D modely a následně je převést také do 3D rozhraní. A pokud patříte mezi úplné začátečníky, není třeba se obávat – vše se naučíte prostřednictvím výukových videí, uživatelského fóra nebo blogu.

SketchUp je oblíbený software profesionálních interiérových designérů a jeho funkce proto umožňují mnohem větší přizpůsobení, než jsme zvyklí z běžně dostupných programů. Základní funkce jsou však pro potřeby řadového uživatele zcela dostačující a samozřejmě zdarma.

Web: https://www.sketchup.com/

Mobilní aplikace (pouze pro iPad): https://apps.apple.com/us/app/sketchup/id796352563

3. Hra s barvami

Chcete svému interiéru vdechnout život v podobě pestrých barev, ale nevíte, jaké zvolit, nebo které konkrétní odstíny spolu budou ladit? Adobe Color je bezplatný webový nástroj, který Vám umožní otestovat výběr barev a vytvářet nejrůznější barevné kombinace pro jednotlivé pokoje.

Prostřednictvím celého spektra barev si můžete vygenerovat konkrétní paletu, nebo si vybrat jednu z předem sestavených barevných kombinací, založených na obecné teorii kombinování barev. Do programu můžete také nahrávat fotografie skutečných místností nebo obrázků, které se Vám líbí, a poté si „vyextrahovat“ použitá barevná témata nebo jednotlivé přechody.

Díky Adobe Color získáte také přístup k fotogalerii, kde můžete načerpat pořádnou dávku inspirace.

Web: https://color.adobe.com/cs/create/color-wheel

Mobilní aplikace: ne

4. Vezměte to pěkně od podlahy!

Podlaha je často podceňovaný základ, na kterém to všechno doslova stojí. Než se rozhodnete pro kompletní zařízení nového pokoje, vyzkoušejte více možností. Možná se nebudete stačit divit... Poslouží Vám k tomu tento program.

Carpet One je nástroj amerického prodejce podlahových krytin, který nabízí bezplatný vizualizační nástroj pro testování různých možností podlah. Do programu můžete nahrát obrázek svého pokoje a vybrat si typ podlahy z produktů Carpet One, abyste si je mohli „vyzkoušet“. Nikdo samozřejmě neočekává, že budete koberec nebo dlažbu objednávat z Ameriky. :) Důležitější je, že existuje možnost vyzkoušet si celou řadu povrchů i typů podlah nanečisto – než se rozhodnete pro koupi podobného produktu u nás.

Možnosti Carpet One zahrnují koberce, dřevěné dekory a dlažby v téměř všech barvách a povrchových úpravách, které si lze představit. A pokud nemáte použitelnou fotografii Vašeho vlastního bydlení, můžete si vybrat jednu z ukázkových místností.

Web: https://www.carpetone.com/about/room

Mobilní aplikace: ne

 

5. Šikovný plánovač stěn

Poslední aplikace v našem výběru potěší zejména ty z Vás, kteří touží po nové výmalbě a nejsou si jistí barvou, nebo odstínem. Pomůže také jako zdroj nápadů, pokud nemáte jasnou představu a neutrální zdi jsou pro Vás nuda.

Online aplikace ColorSnap Visualizer Vám umožní vyzkoušet si novou barvu stěn nanečisto přímo na Vámi nahrané fotografii – tedy v reálném interiéru. A pro inspiraci (nebo pokud zrovna po ruce žádnou fotografii pokoje nemáte) nabídne také vlastní galerii. K dispozici jsou ložnice, obývací pokoje, kuchyně, koupelny i exteriéry.

Vizualizér navíc dokáže pracovat také opačným způsobem – zvládne vytáhnout z fotky přesný odstín či paletu, které se Vám zalíbily při brouzdání v prohlížeči a časopisech. To vše zcela zdarma.

Web:  https://www.sherwin-williams.com/visualizer#/active

Mobilní aplikace Android: https://market.android.com/details?id=com.colorsnap

Mobilní aplikace App Store: https://itunes.apple.com/us/app/colorsnap-visualizer-iphone/id316256242?mt=8

A jsme na konci seznamu. Věříme, že Vám náš výběr pomůže být zase o pár kroků blíže vysněnému bydlení.

Ušetřete čas i energii s výměnou, nebo vrácením špatně zvoleného nábytku a bytových doplňků. Vyhněte se nepříjemnému překvapení ze zjištění, že odstín podlahy nebo barvy na stěnách neladí s nábytkem, nebo že výsledný odstín vypadá jinak, než jste si představovali.

Díky těmto aplikacím si naplánujete všechny zamýšlené změny krok za krokem!