Z důvodu celozávodní dovolené 🏝️ u našich dodavatelů se může doručovací lhůta 🕑 prodloužit až o 1 týden. Děkujeme za pochopení.

Inspirace barvou roku 2023

Tento článek je na 5 minut čtení. Ke kávě akorát. 

Volbu barvy roku od společnosti Pantone očekává každoročně celá škála nejrůznějších odvětví. A možná to mnohé z nás mohlo trknout již loni, kdy se barvou roku stala po letech vcelku nevýrazných odstínů, jakou jsou modrá a šedá, najednou pastelově fialová.

Clanek_inspirace_pantone

 Zdroje úvodních grafik: https://www.homebeautiful.com, https://www.inspirationswholesale.co.uk

To tady dlouho nebylo

I když zrovna nesledujete nejnovější módní trendy v oblékání, lifestyle, kosmetice či právě bydlení, barva roku vás dříve či později zasáhne doslova na každém rohu. Módní doplňky, barva nehtů, líčení, kolekce bot a další se brzy začnou objevovat všude kolem vás.

Se zvolením Viva Magenta se však zvedla nemalá vlna pozdvižení, protože ano, musíme uznat, takto výrazný odstín zde dlouho nebyl (naposledy v roce 2011). Co do bydlení však vnesla do módních trendů čerstvý závan větru, a to my vítáme. Po letech bílo-šedých interiérů je zde konečně velmi výrazný prvek, který navíc ladí v každé obytné místnosti. Že si to nedokážete představit? My vás o tom přesvědčíme!

panetone_inspirace1 

Zdroj: Pinterest

Jak lze tedy s touto sytou a výraznou barvou naložit v interiéru? Ať už se přikláníte k minimalismu, maximalismu, popřípadě vás trendy obcházejí zdaleka, představíme vám pár tipů, ve kterých si najde zalíbení i sebezapřenější „zútulňovač“ bydlení.

Jaká je Viva Magenta? 

O barvě roku Viva Magenta panuje názor, že se jedná o barvu, která je oslavou svobody, individuality i odvahy překračovat své stíny. Viva Magenta doslova nabíjí energií, nese v sobě odhodlání, je optimistická a šťastná. Miluje být vidět a poutat pozornost, nevadí jí vzbuzovat zdání kýčovitosti nebo toho, že už je „moc“. Ovšem i tato nádherná barva může být výbornou inspirací na obnovu vaší ložnice, obývacího pokoje, jídelny, koupelny i předsíně.

Nebojte se chtít "více"

Proč se nebát pořídit si větší kus nábytku v této barvě? Pořízení sedačky, křesla nebo postele v této barvě má hned několik výhod a důvodů. Za prvé, magenta je výrazná a živá barva, která do interiéru do interiéru domova přinese optimální barevný kontrast a dodá mu nádech luxusu. Navíc tato barva vnáší do prostoru závan pozitivní energie a navozuje veselou a hravou atmosféru.

Další výhodou mangenty je, že je to relativně neobvyklá barva pro nábytek, tudíž zvolit si nábytek v této barvě je skvělým způsobem, jak se odlišit. Pokud hledáte něco netradičního a originálního, magenta je skvělou volbou.

 panetone_inspirace2

  Zdroj: Pinterest

I když může být magenta vnímána jako výrazná a neobvyklá barva, stále je vhodná i pro konzervativní jedince. Magenta umí být velmi elegantní a sofistikovaná, zejména pokud se používá v kombinaci s tmavými barvami, jako je černá nebo tmavě hnědá. Taková kombinace tvoří dojem zdrženlivosti a formálnosti. 

Detaily dokreslují dojem celku 

Detaily v interiéru jsou vždy důležité, protože mají velký vliv na celkový dojem z prostoru. Detaily mohou být také velmi rozmanité - můžou jimi být dekorativní prvky, jako jsou květiny, svíčky, polštáře, obrazy nebo textilie, ale také prvky praktické, jako knihy, koše nebo věci denní potřeby.

Věřte tomu nebo ne, co se týče barvy Viva Magenta, perfektní parádu vám udělá i kytice prostých pivoněk v jednoduché skleněné váze. I kdyby ve vašem interiéru nebyl jediný záživný prvek, oči kterékoliv návštěvy by sklouzly právě k této kytici.                                                                                    

panetone_inspirace3

Zdroj: Pinterest

Ať už tedy sáhnete po dece, polštáři, květině či jen obyčejném prostírání - s touto barvou neuděláte chybu. Detaily napomáhají vytvořit atmosféru, která odpovídá vašemu stylu a vkusu. Použití správných materiálů a textur vytváří pocit tepla a útulnosti. 

Celkově vzato, detaily jsou nepostradatelné, protože pomáhají dokreslit obraz celkového dojmu a atmosféry interiéru a vytvářet osobitý, originální styl.

Tapety nejsou sprosté slovo

Pokud se vám pod pojmem "tapety" stále ještě vybavují nekonečné kotouče, které neustále mění tvar veškerými způsoby, jen ne těmi, které skutečně potřebujete k tomu, abyste je lepidlem (které nikdy nedrží) přichytili rychlým pohybem válečkem (ze kterého na vás lepidlo kape) na zeď proto, aby se doslova pár vteřin po tom, co drží na zdi celé zase srolovaly a padly vám výsměšně k nohám, tak prosím dodržte následující pokyny: 

  1. Tuto představu v hlavě zmuchlejte.
  2. Zahoďte.
  3. A ponořte na nejhlubší dno své mysli.

Tapety od 90. let již značně pokročily a je z nich právoplatný a velmi solidní člen interiérového designu. Nevěříte? Stačí pohlédnout níže.  

Zdroj: www.happywall.com

Ano, toto je tapeta. Přesněji řečeno - moderní tapeta. 

Tapety se staly moderními právě proto, že nabízejí velkou variabilitu vzhledu a designu, jsou relativně snadno instalovatelné a mohou být velmi odolné. Navíc dnešní tapety jsou vyrobeny s použitím moderních technologií, což znamená, že jsou k dispozici v široké škále materiálů, od papíru až po vinyl a textilie, což umožňuje výrobcům vytvoření nejrůznějších vzhledů a textur.

Navíc je již mnoho typů tapet navrženo tak, aby se daly snadno odstranit a nahradit novými, což umožňuje rychlé a snadné změny.

Kromě estetických a praktických výhod jsou moderní tapety také ekologičtější než mnohé alternativy (např. malba). Moderní tapety jsou vyráběny s použitím šetrných materiálů a technologií a mnoho z nich je zcela recyklovatelných.

Vzpomenete si, jak jsme v úvodu článku tvrdili, že vás o vhodnosti přítomnosti Viva magenty v jakékoli obytné místnosti přesvědčíme?

Tak, co, povedlo se?

Pevně věříme, že ano. 

Vhodné prvky do svého interiéru najdete také v naší nabídce! 

90-2_calounena-pohovka-alexia-bordo-royal-16.png (1024×768)

           Sedací botník Xena                 Čalouněná pohovka Alexia                    Sedačka do U Dalma                        Čalouněné křeslo Afra